۰۹۳۰۳۰۰۳۵۸۰

۰۸۶۳۳۵۵۴۴۵۵

شناخت انواع استیل و آلیاژ های آن

انواع استیل و آلیاژ های آن

امروزه بیشتر فلزات و آلیاژ ها با توجه به عناصر ساختاری خود کاربردهای بسیاری در انواع صنایع مختلف اعمال کرده اند. آلیاژ استیل یکی از این دسته آلیاژ های پر کاربرد است. استیل همان فولاد زنگ نزن است که امروزه با نام استعاری استیل شناخته شده است. استیل ها از آلیاژ های مختلفی تولید می شوند. 

شرکت سورین صنعت آروین تولید کننده بهترین و مرغوب ترین نوع توری استیل و مش استیل می باشد.

 

عناصر تشکیل دهنده استیل شامل عنصر آهن و درصد مقدار کمی عنصر کربن است. نیکل و کروم از رایج ترین و پر درصد ترین آلیاژ های موجود در استیل است. از عنصر های نیکل و کروم جهت ایجاد خاصیت مقاومت نسبت به عوامل خورنده استفاده می کنند.

بیشتر افراد استیل را نوعی فلز می دانند، که این دیدگاه کاملا اشتباه است. در این باره شرکت سورین صنعت آروین در کنار شما است تا شما را با انواع استیل و آلیاژ های آن آشنا کند.

 

 

استیل چیست؟

استیل نوعی آلیاژی است، که از عنصر آهن و حدود ۲ درصد از عنصر کربن تشکیل شده است. افزودن کربن به آلیاژ استیل باعث تغییر برخی خصوصیات موجود در این آلیاژ خواهد بود. آلیاژ استیل از میزان مقاومت و انعطاف پذیری بسیاری برخوردار است، این میزان مقاومت حاصله کربن موجود در ان می باشد. انعطاف پذیر بودن استیل سبب شده تا در مصارف مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد.

علاوه بر آن عناصر مختلفی در ساختار کلی این آلیاژ به کار رفته است، که باعث بهبود خواص مکانیکی همچون قابلیت شکل پذیری و سختی این آلیاژ در مقابل نیروی خارجی اعمال شده بر آن می باشد. آلیاژ استیل معمولا از عنصر های ترکیبی با آهن ساخته می شود. سیلیسیم، کربن، کروم، منگنز نمونه هایی از عناصر گفته شده هستند.

 

steel - شناخت انواع استیل و آلیاژ های آن

خواصیت های استیل

در حالت عادی فولاد از کربن و آهن تشکیل شده است، اما اگر به این ترکیب مقداری عنصر کروم اضافه کنیم، عنصر ضد زنگ یا همان استنلس استیل تولید خواهد شد. حدود ۱۰ درصد از عنصر کروم موجود در این آلیاژ با اکسیژن واکنش داده و اکسید می شود. نتیجه این واکنش اکسید کرومی است که به شکل روکش در آلیاژ استیل وجود دارد.

نمی توان با چشم غیر مصلح این لایه محافظی را مشاهده کرد. عملکرد این لایه به گونه است، که ارتباط بین استیل با هوا را قطع می کند. ارتباط بین هوا و استیل اگر مختل شود، از بروز واکنش زنگ زدگی جلوگیری می شود. عناصر مختلفی همچون مولیبدن و نیکل باعث کاهش زنگ زدگی استیل می شود.
استنلس استیل ها از خواص بسیاری برخوردار هستند، که در بخش زیر به برخی از آن ها اشاره شده است:
• مقاوم در برابر عوامل خورنده شیمیایی
• مقاوم در برابر حرارت های اعمال شده
• افزایش طول عمر آلیاژ
• بهبود عملکرد آلیاژ
• ایجاد ظاهر یک دست و آراسته

درکل استیل های فولادی به دو دسته استیل ساده کربنی و استیل آلیاژی تقسیم بندی شده است:

• استیل فولاد کربنی
• استیل فولاد آلیاژی

استیل فولاد کربنی

این نوع استیل ها با اضافه کردن بعضی از عناصر به عنصر آهن به وجود می آیند. به عنوان مثال از ترکیب کروم با آهن، استیل ضد زنگ یا همان استینلس استیل ساخته می شود.

استیل فولاد آلیاژی

در ترکیبات استیل فولاد آلیاژی، از آلیاژ های ساده ای نظیر منگنز، سیلسیم، فسفر و گوگرد اسافاده شده است.

انواع استیل و آلیاژ های آن از نظر قابلیت مغناطیس

استیل از نظر مغناطیس به دو بخش تقسیم شده اند. در ادامه با هر یک از این دو بخش آشنا خواهیم شد.
• استیل غیر مغناطیسی یا استیل نگیر
• استیل مغناطیسی یا استیل بگیر

انواع استیل و آلیاژ های آن_ استیل غیر مغناطیسی

در مواقعی که حفظ ظاهر و آراستگی در اولویت باشد و محیط عاری از هرگونه فشار و شرایط سخت باشد استیل مغناطیسی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع استیل ها جزو پر مصرف ترین و پر کاربرد ترین نوع استیل ها است.

اگر مقدار کروم و مولیبدن موجود در ساختار این استیل ها افزایش یابد، باعث می شود خاصیت مقاومت در برابر عوامل خورنده افزایش یابد. همچنین افزودن مقدار مشخصی از عناصر تیتانیوم و نیوبیوم درصد خاصیت جوش پذیری را افزایش می دهد.

انواع استیل و آلیاژ های آن _ استیل مغناطیسی

در واقع استیل مغناطیسی یا همان استیل بگیر آلیاژ هایی هستند که رفتار های پیش بینی شده و کنترل شده ای دارند. استیل مغناطیسی دارای خواص مکانیکی بسیاری است. این استیل در برابر خوردگی مقاوم هستند.

انواع استیل ضد زنگ

استیل ضد زنگ یا همان استنلس استیل به چهار گروه زیر تقسیم بندی می شوند:
• استیل های فریتی
• استیل های آستنیتی
• استیل های مارتنزیتی
• استیل های داپلکس

 

implantdandan11 - شناخت انواع استیل و آلیاژ های آن
استیل ضد زنگ فریتی

این گروه از استیل ها مغناطیسی هستند و مقاومت بسیاری در برابر ترک خوردگی ها دارند. استیل ضد زنگ فریتی با اعمال گرما سخت نمی شوند بلکه فرآیند سخت شدن این نوع استیل ها با عملیات سرد صورت می گیرد. این دسته از استیل ها در صنایع خودروسازی و قطعات آشپزخانه و همچنین قطعات تزئینی استفاده می شود.

استیل ضد زنگ آستنیتی

استیل ضد زنگ آستنیتی در برابر خوردگی مقاومت بسیاری از خود نشان داده است، به همین دلیل این دسته از استیل ها در فرآیند هایی که از عوامل خورنده بسیاری برخوردار است کاربرد دارند.

استیل ضد زنگ مارتنزیتی

استیل های ضد زنگ مارتنزیتی با ایجاد عملیات حرارتی قابلیت سخت شدن دارند.این نوع استیل ها تنها حاوی کروم بوده و هیچ درصد از عنصر نیکلی در ساختار این استیل به کار نرفته است. استیل های مارتنزیتی در فرآیندی که اولویت آن ها در میزان سختی استیل، میزان استحکام و مقاومت استیل در برابر عوامل سایشی است کاربرد دارد.

استیل ضد زنگ داپلکس

استیل های داپلکس جزو جدید ترین و بروز ترین نوع استنلس استیل ها هستند. درصد مقاومت و استقامت این نوع استیل ها بسیار بالا بوده است. نمونه ای از رایج ترین استیل داپلکس گرید ۲۲۰۵ است.
هدف از این محتوا آشنایی با انواع استیل و است. تا این بخش از مطلب به طور کامل با مفهوم استیل آشنا شدید. در ادامه محتوا به انواع آلیاژ های آن می پردازیم.

انواع استیل و آلیاژ های آن

همان طور که مطلع شدید وجود عناصری چون کربن، کروم، نیکل باعث به وجود آمدن آلیاژ استیل می شود. استیل ها دارای گرید های گوناگونی هستند. در ادامه به بخشی از این آلیاژ ها اشاره شده است.
• آلیاژ های استیل ۲۰۱
• آلیاژ های استیل ۳۰۴
• آلیاژ های استیل ۳۱۶
آلیاژ های استیل ۲۰۱
آلیاژ های استیل ۲۰۱ از استیل های ضد زنگ هستند. مقدار نیتروژن نیکل در این نوع آلیاژ ها افزایش یافته است. خرید این نوع آلیاژ ها مقرون به صرفه تر است زیرا قیمت ارزان و مناسبی دارند. در واقع آلیاژ ۲۰۱ ایتدا نوعی فلز آستنیتی بوده که با افزایش عناصر نیکل و کروم در آن و همچنین کاهش مقدار کربن به یک استنلس از نوع غیر مغناطیسی تبدیل می شود.

این آلیاژ ها در صنایع دکوراسیون داخلی محیط های اداری و خانگی و فروشگاهی، ساخت ماشین آلات در صنایع دارویی و غذایی، تولید انواع درب و پنجره و نرده های استیلی ، انواع مخازن و کشتی های حامل مایعات و سوخت ها کاربرد دارد.

آلیاژ های استیل ۳۰۴

آلیاژ استیل ۳۰۴ همانند آلیاژ ۲۰۱ ضد زنگ بوده، یا به عبارت دیگر نوعی استیل نگیر است. این استیل جاذب آهن ربا نیست. به علت وجود عناصر کروم و نیکل در استیل ۳۰۴، ویژگی مقاومت در برابر رطوبت در این استیل پدیدار شده است. آلیاژ ۳۰۴ در زمینه تولید انواع قاشق و چنگال ، سینک های آشپز خانه، انواع پروفیل ها و شیر آلات و همچنین ساخت درب و پنجره یه کار گرفته شده است.

آلیاژ های استیل ۳۱۶

به منظور شناخت انواع استیل و آلیاژ های آن با سه مورد از انواع آلیاژ های استیل آشنا شدید. اکنون نوبت به آخرین و مهم ترین مورد از آلیاژ های استیل رسیده است. این آلیاژ حاوی مولیبدن در ترکیبات خود است. مولیبدن موجود در آلیاژ استیل ۳۱۶ برخی مزایای مهمی را در بر دارد.

این مزایا عبارتند از:

• افزایش و بهبود میزان مقاومت خوردگی که استیل در برابر محلول های حاوی یون کلرید از خود نشان می دهد
• افزایش میزان استحکام و مقاومت موجود در استیل در برابر افزایش دما
• کاهش ته نشینی کاربیدهای مضر موجود در جوشکاری
در واقع آلیاژ ۳۱۶ با آلیاژ ۳۰۴ خاصیت های مشابه زیادی دارند. تنها تفاوت این دو آلیاژ در افزایش دما است، یعنی آلیاژ ۳۱۶ با افزایش دما در برابر خوردگی ناشی از عوامل خورنده ای همچون سولفوریک اسید، تانتاریک اسید، کلرید های سولفات، آلکالین ها، فورمیک اسید، استیک اسید استقامت و مقاومت بالایی نشان می دهد.

کلام آخر

در راستای شناخت انواع استیل و آلیاژ های آن باید اطلاع داشته باشید که استینلس استیل ها از مقاومت بسیاری در مقابل گرما و افزایش دما برخوردار است. یکی از ویژگی های بارز آن قابل بازیافت شدن این استیل است. این استیل باعث بروز اختلال در محیط زیست نمی شود، همین ویژگی آن باعث شده تا در بین متقاضیان جایگاه ویژه ای داشته باشد.
استینلس استیل ها قابلیت شکل پذیری بالایی دارند و می توان آن هارا به آسانی در اشکال مختلف در آورد.

fa_IRPersian
Open chat
1
تماس با پشتیبانی
با سلام
با تشکر از حسن انتخابتون چطور میتونیم کمکتون کنیم